تبلیغات
کلوپ 28 - رشته تحصیلی و شغلی بیش از ۹۰ درصد مشاوران هم‌پوشانی دارد

رشته تحصیلی و شغلی بیش از ۹۰ درصد مشاوران هم‌پوشانی دارد

جمعه 11 فروردین 1396 07:55 ب.ظ

 

رشته تحصیلی و شغلی بیش از 90 درصد مشاوران هم‌پوشانی دارد • میله تلاش

 • رشته تحصیلی و شغلی بیش از 90 درصد مشاوران هم‌پوشانی دارد • میله تلاش
  به گزارش میگنا مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص تطبیق رشته‌های تحصیلی مشاوران و شغل آن‌ها در مدارس اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد این افراد رشته‌های تحصیلی مرتبط با شغلشان را دارا هستند. از جمله این رشته‌ها، رشته روان شناسی،مشاوره و  علوم تربیتی بوده که بر اساس نظارت‌های انجام شده از سوی آموزش و پرورش به حرفه مشاوره در مدارس می‌‌پردازند.

  مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: به طور کلی قریب به ۶۰ هزار مربی و مشاور در مدارس کشور حضور دارند که بیشترین تمرکز آن‌ها در مدارس متوسطه اول است.
  شکوهی در خصوص عملکرد مشاوران و مربیان در حوزه تربیتی عنوان کرد: در مجموع معلمان و مربیان پرورشی عملکرد قابل قبولی در روند امور تربیتی دانش‌‌آموزان داشته‌اند که هر چند این روند به سطح ایده‌آل نرسیده اما بدون تأثیر هم نبوده است.
  وی با اشاره به اینکه دوره‌های میله تلاش مهارت زندگی در ۱۱ دوره برای مشاوران در نظر گرفته شده گفت: با تربیت مدرس عالی و میانی در حال انتقال این آموزش‌ها به سایر مشاوران هستیم.
  مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که برای مشاوران و مدارس مورد توجه قرار گرفته ارجاع محور بودن فعالیت‌های آن‌ها است به این مفهوم که مشاوران، تنها فعالیت‌های مشاوره‌‌ای انجام داده و اجازه کار درمانی ندارند که این مسئله به مشاوران سراسر کشور تأکید شده است.

  منبع

  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱۱

  نویسنده: Danuta


برچسب ها: رشته ، تحصیلی ، و ، شغلی ، بیش ، از ، ۹۰ ،